Instalacja internetu drogą radiową

Sieć Konstancinnet i klienta

Krok 1 - zamontowanie anteny wraz z puszką na budynku

Instalacja Internetu radiowego polega na powieszeniu anteny wraz z puszką, w której znajduje się urządzenie odbiorcze na najwyższym punkcie budynku. Zazwyczaj jest to komin do którego montowana jest fajka.

Antena z puszką

Krok 2 - doprowadzenie anteny do komputera

Od anteny prowadzony jest możliwie najprostszą drogą kabel internetowy tzw skrętka (4 pary przewodów) o średnicy około 6mm do komputera.

Kabel typu skrętka - z czterema odnogami.

Kabel zakańczany jest końcówką RJ45 która wpinana jest do zasilacza a z niego do komputera. POE – power over Ethernet – w tą końcówka wpinamy kabel schodzący z dachu. LAN – tutaj wpinamy kabel, który biegnie do komputera.

Końcówki do kabla Zasilacz

Nie jest konieczna żadna konfiguracja Internetu w komputerze klienta. Wystarczy wpiąć kabelek, komputer pobierze adres ip automatycznie i można cieszyć się zasobami Internetu.

WiFi w domu?

Na Twoje życzenie nasi technicy montują routery bezprzewodowe dzięki czemu klient ma możliwośc korzystania z bezprzewodowej łączności internetowej w obrębie własnego domu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie w przypadku komputerów przenośnych, smartfonów i innych urządzeń korzystających z WiFi.

Zasieg routera